Pianka poliuretanowa, którą wykorzystuje Nasza firma, to materiał termoizolacyjny lub termo i hydroizolacyjny w jednym, posiada doskonałe własności, powstając z dwóch płynnych komponentów (poliolu i izocyjanianu). Składniki te są podgrzane do odpowiedniej temperatury w maszynie, a następnie mieszane są w dyszy głowicy natryskowej pod bardzo dużym ciśnieniem i rozpylone zostają na izolowaną powierzchnię.

Po zmieszaniu następuje reakcja chemiczna oraz spienianie składników, co stanowi przyrost objętości. W czasie kilkunastu sekund powstaje półsztywna piana o doskonałych właściwościach, która łatwo przykleja się do powierzchni i wypełnia szczeliny. Pianka, której używamy jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża konstrukcji, dodatkowo rzylega dość silnie i dopasowuje się do kształtu podłoża.

Izolacja natryskowa pozwala na dużą oszczędność i znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie wilgotności oraz w odpowiedniej temperaturze, co zapewni Państwu przede wszystkim inwestycja na wiele lat, gdyż materiał ten jest bardzo trwały, dzięki czemu raz wykonana inwestycja wystarcza spokojnie na jedno pokolenie. Warto, zatem zastanowić się, czy tradycyjne, z reguły tańsze materiały termoizolacyjne zachowają swe parametry chociażby przez połowę tego okresu.

Zastosowania natryskowych izolacji piankowych to między innymi :

  • budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)
  • budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)
  • obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie) pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory
  • tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz